Menu ☰
Wydarzenia w szkole

Zakończenie roku szkolnego klas ósmych.

„Co dzień, gdy przejdziesz próg,
Jest tyle dróg, co w świat prowadzą.
I znasz sto mądrych rad, co drogę w świat wybierać radzą.
I wciąż ktoś mówi ci,
Że właśnie w tym tkwi sprawy sedno,
Byś mógł z tysiąca dróg wybrać tę jedną…”
Tymi słowami w czwartek o godzinie 16.00 uczniowie klas ósmych naszej szkoły rozpoczęli uroczyste zakończenie roku szkolnego. Nadszedł bowiem czas zmian, pożegnań i ważnych życiowych wyborów. Uroczystość zaszczycili swą obecnością zaproszeni goście, w tym przedstawiciele władz miasta, nauczyciele, księża i rodzice. W części oficjalnej wręczono świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody uczniom, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4,75. Ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Pamiątki otrzymali również uczniowie działający w samorządzie uczniowskim, szkolnym kole wolontariatu oraz sportowcy, zdobywcy trofeów w piłce nożnej i siatkowej. Pan dyrektor uhonorował również troje uczniów z najwyższą średnią ocen w klasach ósmych oraz rodziców zaangażowanych w organizację życia klasowego. Nastąpiło też przekazanie pałeczki w swoistej sztafecie pokoleń, czyli przekazanie sztandaru szkoły kolegom z klas siódmych.
Część artystyczna natomiast była wspomnieniem jednego dnia z życia ucznia. Obejrzeliśmy szkołę pokazaną z humorem i przymrużeniem oka, ale też ciepło i serdecznie. Dopełnieniem całości był show taneczno – wokalny. Młodzież przepięknie, z wdziękiem i z klasą zaprezentowała polskie oraz światowe przeboje, ukazując swoje ukryte dotąd talenty artystyczne.
A potem były pożegnania, łzy wzruszenia…
Absolwentom naszej szkoły życzymy wysokich wyników z egzaminów ósmoklasisty, trafnych decyzji w wyborze szkoły ponadpodstawowej i odnalezienia własnej drogi w życiu.
Powodzenia!

Galeria

Zakończenie roku szkolnego dla klas ósmych - program artystyczny.

Wróć do góry