Menu ☰
Wydarzenia w szkole

Światowy Dzień Fizjoterapeuty – klasa 5a z wizytą w „RehStabie”

 

Uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą p. Magdaleną Romankiewicz realizują w bieżącym roku szkolnym innowację pn. „Fantazje na nietypowe okazje”. Z tej racji udali się do Kliniki Rehabilitacji „RehStab” w Limanowej, gdyż 8 września przypada Światowy Dzień Fizjoterapeuty. Dzięki życzliwości Pana dyrektora Rafała Stabrawy, który zgodził się przyjąć nas w swojej placówce, mogliśmy dowiedzieć się, czym zajmują się osoby tam pracujące. Pan Dyrektor opowiedział nam z ilu oddziałów składa się klinika i jaka jest specyfika pracy na każdym z nich. Potem p. Natalia, p. Maciek i p. Michał oprowadzili nas po różnych salach, m.in. do kinezyterapii, hydroterapii, fizykoterapii i terapii zajęciowej.  W pokoju sensorycznym mieliśmy okazję doświadczyć wielorakich zmysłów, w sali do terapii zajęciowej poznaliśmy urządzenia, które wspomagają powrót pacjentów do sprawności. Mogliśmy wypróbować Cyberoko, urządzenie o nazwie Pictor służące do ćwiczeń samowspomaganych kończyn górnych oraz wejść do komory hiperbarycznej. To, co tego dnia zobaczyliśmy, to tylko niewielka część pracy fizjoterapeutów. Wizyta uświadomiła nam również, ile trudu trzeba włożyć, aby „postawić kogoś na nogi” i dać mu drugie życie. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Rafałowi Stabrawie oraz wszystkim pracownikom za to, że tak życzliwie nas przyjęli. Z okazji ich święta życzymy im dużo siły, wytrwałości i cierpliwości.

Galeria

Wróć do góry