Menu ☰
Sukcesy uczniów

KACPER ANTKIEWICZ W STRASBURGU !!!

 

Uczeń klasy 8b, Kacper Antkiewicz, w dniach od 12 do 16 września 2022 roku wziął udział w wycieczce do Strasburga we Francji. Wyjazd był nagrodą za zajęcie I miejsca i uzyskanie tytułu Laureata w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym ,,Przywrócić głoś Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii” pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w roku szkolnym 2021/2022. Kacper pod kierunkiem p. Beaty Kaczmarczyk przygotował na konkurs prezentację multimedialną upamiętniającą postać gen. bryg. Józefa Kustronia, a następnie, w czerwcu podczas Gali Finałowej, zaprezentował ją przed komisją. Program wycieczki został przygotowany w Biurze Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Ryszarda Legutki, który zaprosił nagrodzonych uczniów do Strasburga. Uczestnicy, najpierw zwiedzili miasto autokarem, następnie z przewodnikiem poznawali średniowieczne centrum: Katedrę Najświętszej Marii Panny oraz Place Gutenberga i Klebera. Podczas rejsu statkiem poznali historię miasta i podziwiali widoczne zabytki. Przed zakwaterowaniem w hotelu Kastelberg w Andlau, zwiedzili winnicę w tej miejscowości. Tutaj dowiedzieli się, jak wygląda praca w winnicy i produkcja wina oraz mieli możliwość degustacji soków z winogron. Kolejny dzień był poświęcony na wizytę w Parlamencie Europejskim. Uczniowie w tzw. Parlamentarium obejrzeli 2 filmy na temat funkcjonowania Parlamentu Europejskiego, następnie zwiedzili Parlament. W Sali Plenarnej, podczas corocznej debaty o stanie UE, wysłuchali przemówień kilku posłów, m.in. Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Spotkali się również z europosłem prof. Ryszardem Legutko, który opowiedział o swojej pracy w Europarlamencie. Bogaty program wycieczki zapewnił uczniom również czas wolny, podczas którego mieli możliwość zakupu pamiątek i lokalnych przysmaków. W drodze powrotnej, już w Niemczech, zwiedzili Muzeum Techniki w Sinsheim. Do domu wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Gratulujemy Kacprowi i życzymy dalszych sukcesów!!!

Galeria

Wróć do góry