Menu ☰
Wydarzenia w szkole

Przyjaciele przyrody klasa IV b – Paproć 2022

4b na Paproci
28 września 2022 roku uczniowie klasy IV b wzięli udział w zajęciach przyrodniczo-ekologicznych. Miejscem gier terenowych był kompleks leśny na górze Paproć.
Uczniowie bawiąc się w podchody z ogromnym zaangażowaniem odnajdywali wszystkie wskazówki, aby dotrzeć do wyznaczonego miejsca i wykonać zadania, które zostały umieszczone w kopertach. Mieli możliwość poznać różne gatunki roślin, poczuć zapach lasu, odszukać skarb przy pomocy kompasu. Na ich drodze pojawił się niespodziewanie płaz objęty ochroną – salamandra plamista. Wzbudziła powszechny zachwyt.
Wędrując po lesie uczniowie potrafili docenić jego piękno i złożoną budowę. Wiedzieli jak należy się w nim zachować. W ich leśnej wędrówce towarzyszyły im wychowawczyni Małgorzata Cedzidło oraz pani Justyna Klimek.
Spisali się świetnie, a przy tym mieli wiele frajdy, zabawy i satysfakcji z wykonanych zadań.
Każdy uczeń otrzymał medal- „Przyjaciel przyrody Paproć 2022”.

Galeria

Wróć do góry