Wydarzenia 2015/2016

Przegląd projektów gimnazjalnych.

projekty gimnazjalne

9 czerwca 2016r. w naszej szkole odbył się przegląd projektów gimnazjalnych. Uczestniczyło w nim 14 grup projektowych, dyrekcja szkoły, nauczyciele – opiekunowie projektów oraz uczniowie klas pierwszych gimnazjum, którzy z uwagą śledzili wystąpienia swoich koleżanek i kolegów z klas starszych. Tematyka projektów była bardzo różnorodna, pogłębiała wiedzę uczniów z wielu dziedzin. Gimnazjaliści w prezentowaniu swojej pracy posługiwali się przede wszystkim prezentacjami multimedialnymi. Nie zabrakło też referatów, fragmentów filmów, slajdów czy doświadczeń chemicznych. Na zakończenie pokazu odbył się quiz z nagrodami dla publiczności. Każdy występ kończył się pamiątkowym zdjęciem z opiekunem projektu.

Uczniowie w pracy nad projektami wykazali się pomysłowością, kreatywnością i zaangażowaniem. Zapewne, wspólna praca na długo pozostanie w ich pamięci.

Koordynatorem projektów w bieżącym roku szkolnym była pani Izabella Sułkowska – Pieczonka.

Tematy projektów gimnazjalnych:

1. Futurella – współczesny Kopciuszek. Przedstawienie teatralne – opiekun: p. Justyna Klimek
  2. Historia rozwoju broni jądrowej w XX i XXI w. – opiekun p. Beata Kaczmarczyk
  3. Limanowa w czasie II wojny światowej – opiekun: p. Beata Kaczmarczyk
  4. Matematyka w modzie – opiekun: p. Lucyna Abram
  5. Fizyka w sporcie – opiekun: p. Beata Sułkowska – Liszka
  6. Wielkie powodzie w Polsce i na świecie – opiekun: p. Wiesław Stanik
  7. Gra komputerowa – opiekun: Daniel Smoter
  8. Wycieczka po Limanowej – opiekun: p. Krystyna Stanik, p. Magdalena Romankiewicz
  9. Wolność i jej cena – opiekun: p. Katarzyna Florek
  10. Liczby binarne – opiekun: p. Lucyna Abram
  11. Jak na przestrzeni wieków mówiono o miłości – opiekun: p. Izabella Sułkowska – Pieczonka