Wydarzenia 2015/2016

Spotkanie z policją.

04.05. odbyło się spotkanie uczniów klasy Ib gimnazjum z funkcjonariuszem policji KPP w Limanowej sierż. Iwoną Pawlik.

Tym razem tematem zajęć była głównie odpowiedzialność prawna osób nieletnich, czyny karalne najczęściej popełniane przez młodych ludzi oraz cyberprzemoc.

Podczas spotkania szczególną uwagę zwrócono na odpowiedzialność za swoje działania. Wyjaśniono uczniom co to jest czyn karalny, a także pojęcie „nieletniego” oraz omówiono zjawisko demoralizacji i jakie są jej przejawy. Uczestnikom spotkania przedstawiono środki wychowawcze i poprawcze, jakie może zastosować sąd rodzinny i nieletnich wobec nieletnich sprawców czynów karalnych, czy osób przejawiających cechy demoralizacji. Omówiono niektóre z artykułów kodeksu karnego m.in. groźby karalne, pobicie, uporczywe nękanie tzw. Stalking.

Mamy nadzieję, że spotkanie pozwoli młodym ludziom usystematyzować ich wiedzę tak, żeby mogli bezpiecznie poruszać się w sieci.