Wydarzenia 2015/2016

Poznajemy zawody: mechanik samochodowy.

Dzięki przychylności Właściciela zakładu mechanicznego „Mechanika i diagnostyka pojazdowa E. i T. Wajda”  nasi uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką pracy w zawodzie mechanik samochodowy.   W sposób praktyczny została przybliżona uczniom ścieżka edukacyjna i zawodowa.

Niezwykle ważnym elementem zajęć było zwrócenie uwagi na kwalifikacje zawodowe i dokształcanie za pomocą kursów kwalifikacyjnych. Właściciel zwrócił uwagę na zakres obowiązków zawodowych mechanika samochodowego. Podkreślił również rolę predyspozycji  osobowościowych w wykonywaniu tego zawodu. Uczestnicy zapoznali się również z zapotrzebowaniem rynku pracy na tę branże zawodową. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z usługami stacji diagnostycznej, warsztatu samochodowego i wulkanizacji.  Z pozycji mechanika samochodowego mogli zaobserwować   jak wygląda usługa diagnostyki układu zawieszenia a także sprawdzanie i regulacja geometrii kół.

Zajęcia odbywają się w ramach innowacji pedagogicznej „Poznajemy zawody” realizowanej przez psychologa szkolnego.