Wydarzenia 2015/2016

VII Powiatowy Konkurs Bezpieczny Internet oraz szkolenia nauczycieli

24.02.2016 w Zespole Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej odbył się VII Powiatowy Konkurs BEZPIECZNY INTERNET dla uczniów gimnazjum Powiatu Limanowskiego. Organizatorem konkursu byli Zespół Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w L-wej, Starostwa Powiatowego w Limanowej i Urzędu Miasta Limanowa. Honorowy patronat nad konkursem objął Wojewoda Małopolski Józef Pilch, Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa oraz Jan Puchała Starosta Limanowski. Patronat merytoryczny sprawowała Fundacja Dzieci Niczyje. W konkursie uczestniczyło 36 uczniów z 19 gimnazjów Powiatu Limanowskiego. Tego dnia w szkole równolegle odbyło się szkolenie dla 21 nauczycieli – opiekunów uczniów na temat współczesnych zagrożeń Internetowych. Odbyło się również szkolenie uczniów przybyłych na Konkurs z zakresu cyberprzemocy, zagrożeń oraz bezpiecznych zachowań w Internecie przeprowadzone przez przedstawiciela KPP w Limanowej.

W konkursie

I miejsce zajął Arkadiusz Gurgul z Zespołu Szkół w Przyszowej

II miejsce zajął Andrzej Mrożek z ZSS nr 3 w Limanowej,

III miejsce zajął Śmiałek Paweł z Publicznego Gimnazjum w Ujanowicach,

IV miejsce zajął Wojciech Ługowski z ZSS nr 4 w Limanowej,

V miejsce zajął Paweł Michałka z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Słopnicach,

VI miejsce zajął Sebastian Piaskowy z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Słopnicach,

VII miejsce zajął Bartłomiej Jasica z ZSS nr 3 w Limanowej,

VIII miejsce zajął Arkadiusz Marcisz z Publicznego Gimnazjum w Laskowej,

IX miejsce zajął Jakub Czech ZSS nr 4 w Limanowej,

X miejsce zajął Bartosz Marcisz z Zespołu Szkół nr 1 w Starej Wsi

Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody oraz gadżety firmowe sponsorów.

Tego dnia do ZSS nr 2 przybyli:

-Jan Puchała – Starosta Powiatu Limanowskiego

-Justyna Tokarczyk – Kierownik Biura Promocji, Kultury i Turystyki Powiatu Limanowskiego

-Marek Ziaja – Sekretarz Gminy Limanowa

-Józef Wojas – starszy Wizytator, Małopolskie Kuratorium Oświaty,

-Elżbieta Cięciel – specjalista do spraw cyberprzemoc z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Limanowej

-Iwona Pawlik – sierżant, asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w L-wej,

-Tomasz Duszyński – aspirant sztabowy KPP w L-wej

-Wojciech Chechelski – komisarz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Sponsorzy Konkursu:

Urząd Miasta Limanowa, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Gminy Limanowa, główny sponsor Dr Web Oprogramowanie Antywirusowe, CyberLink, G Data Software, Jackówka, Emiter, Wydawnictwo Helion, Sklep Silver Komputer, Wolimex, Blachmix, Limbach, Tymbark, Drukarnia MM, Sklepy Spar, Szwalnia IMA Holding.