Wydarzenia 2015/2016

110 lat Związku Nauczycielstwa Polskiego

W  obchody  110 rocznicy Związku Nauczycielstwa  Polskiego  wpisują się uczniowie  ZSS  nr 2 w Limanowej. Uroczystość  odbyła się  w  LDK.

30 uczniów wystąpiło w dwuczęściowym przedstawieniu pt. „Skąd się wziął nauczyciel?” oraz „Spotkanie pokoleń”. Odpowiedź na pytanie: „Skąd  się wziął nauczyciel na świecie?” (wg scenariusza p. W. Guzik) … z raju, bo już tam pierwsi rodzice nie radzili sobie ze swoimi pociechami. Przedstawienie mówi o perypetiach współczesnego nauczyciela (Magdalena Twaróg) bardzo wykształconego i poszukującego pracy.

Występująca w drugiej części inscenizacji  „emerytowana  nauczycielka” (Aneta Pajor) wzruszyła publikę do łez, a „prezes ZNP” (Marcin Deska) bardzo spodobał się p. Prezes Okręgu Małopolskiego ZNP  w Krakowie, co  uwieczniła fotką i obiecała przesłać do Prezesa ZNP w Warszawie – Sławomira Broniarza.

Ucieszyły nas owacje publiczności  na stojąco po skończonym występie.

Serdecznie podziękowania dla pani Beaty Mamak za oprawę muzyczną i śpiewające perełki z naszej szkoły : uczennice SP Magdalenę Wadowską z 4a, Zuzię Wronę z 3b i Alicję Król z 5c.