Wydarzenia 2015/2016

Ferie zimowe z profilaktyką „NIE dla używek”

W dniu 18.01.2016r. odbyły się zajęcia profilaktyczne w ramach realizacji programów „Znajdź właściwe rozwiązanie”, „Nie pal przy mnie proszę”.

Zajęcia prowadzone były przez szkolnych koordynatorów programów: psychologa szkolnego i nauczyciela chemii, przyrody. Podczas zajęć zostały przekazane wiadomości na temat zachowań asertywnych, stanowczych. Ćwiczenia w grupach przyczyniły się do kształtowania umiejętności radzenia sobie z mechanizmem nacisku grupowego. Uczniowie odgrywając role podczas scenek doskonalili umiejętność mówienia NIE.

Zajęcia miały także na celu zwiększenie wiedzy na temat szkodliwości dymu papierosowego, dopalaczy i środków psychoaktywnych oraz ich negatywnego wpływu na zdrowie i życie człowieka.

Uczestnicy zajęć popisali pakt przeciwko dopalaczom na wzór Paktu Społecznego Przeciwko Dopalaczom podpisanego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, którego treść  brzmiała: „Jesteśmy przeciw – dopalaczowym zbrodniom. Jesteśmy za – życiem wolnym od narkotyków. Dołącz do nas i powiedz innym: dopalacze kradną życie! Działaj! Twórz! Żyj!”. Uczniowie swoją postawą  opowiedzieli się za zainaugurowaną kampanią społeczną, której celem jest zwiększenie świadomości młodzieży, rodziców i nauczycieli na temat zagrożeń związanych z zażywaniem dopalaczy.

Na zakończenie zajęć wykonali plakaty profilaktyczne podsumowujące uzyskaną wiedzę podczas warsztatów.