Wydarzenia 2015/2016

Spotkanie uczniów klas III gimnazjum z funkcjonariuszem KPP w Limanowej

19.11. odbyło się spotkanie uczniów klas III gimnazjum z funkcjonariuszem  KPP w Limanowej .

Podczas spotkania asp. Stanisław Piegza  wytłumaczył uczniom definicje związane z uzależnieniami, podział substancji psychoaktywnych na te pochodzenia roślinnego oraz syntetycznego, jak również ich oddziaływanie na ośrodkowy układ nerwowy.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali informacji, jakie są pierwsze symptomy uzależnienia oraz jak przebiega proces od inicjacji, czyli pierwszego kontaktu do fazy przymusu zażywania środków odurzających. Następnie gimnazjaliści poznali negatywne skutki zdrowotne zażywania narkotyków i dopalaczy oraz konsekwencje prawne wynikające z posiadania, udzielania, nakłaniania, wprowadzania do obrotu, przetwarzania i handlu narkotykami.