Wydarzenia 2016/2017

III Szkolny Festyn Sportowo – Rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole.

1 czerwca przy pięknej pogodzie odbył się kolejny trzeci już Festyn Sportowo–Rekreacyjny. Impreza odbyła się na parkingu i boiskach szkolnych oraz salach gimnastycznych. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju konkursach, turniejach i zawodach sportowych.

Dla uczniów klas 0–III zorganizowano rozgrywki na boiskach szkolnych, naukę tańca, konkurs wyścigi w rzędach i malowanie na asfalcie.

Uczniowie klas IV–VI szkoły podstawowej i gimnazjum rozpoczęli dzień od spotkania z podróżnikiem, którego tematem w tym roku była Amazonia. Po spotkaniu rozpoczęły się imprezy sportowe: turniej streetball, indywidualny konkurs rzutów do kosza, slalom z piłką, wyścig „tor z przeszkodami”. Podsumowaniem konkurencji sportowych był mecz piłki siatkowej nauczyciele kontra uczniowie.

Dodatkowymi atrakcjami dla uczniów były: lody dla wszystkich, wata cukrowa i popcorn dla chętnych, kiełbasa z grilla, napoje i soki oraz ciasta przygotowane przez rodziców. Przez cały czas dzieci, zwłaszcza z klas młodszych, mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni, malowania twarzy w „Studiu urody”. Uczniowie, którzy chcieli wykazać się wiedzą mogli brać udział w konkursach wiedzy ogólnej „Jeden z dziesięciu” lub w quizie edukacyjnym z nagrodami. Przez cały czas festynu odbywało się bezpłatne losowanie nagród dla uczniów. Atrakcją dodatkową były pokazy tańca uczniów naszej szkoły, zajęcia muzyczno-ruchowe „Zumba” i zajęcia taneczne „Slavica Dance” prowadzone przez panie: Dominikę Gawron oraz Kamilę Ociepkę z „Get Fit” w Limanowej.

Program festynu został zrealizowany dzięki zaangażowaniu nauczycieli i rodziców szkoły oraz wsparciu finansowemu i rzeczowemu:

– Rady Rodziców szkoły,

– Urzędu Miasta Limanowa,

– Firmy Orange,

– Apteki Jakub Tokarz,

– Sadów Wincenta,

– Sklepu Sportowego Gol,

– Firmy Plastuś,

– Sklepu Tik-Tak,

– Firmy Koral,

– Drukarni Malinowa,

– Hurtowni Łożysk Mika,

– Grupie Trzask.pl.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu oraz filmów.