Wydarzenia 2016/2017

Nowoczesne technologie na lekcjach języka angielskiego

Telefony komórkowe, Internet, filmy, quizy online, różne narzędzia internetowe i aplikacje na telefon mogą pomóc w nauce języka obcego! Przekonali się o tym uczniowie klasy II b gimnazjum, którzy 6 marca wraz z nauczycielką j. angielskiego p. J. Klimek uczestniczyli w lekcji pokazowej „Creativity is never out of style” („Kreatywność jest ciągle modna”).

W trakcie trwania lekcji uczniowie wykorzystali swoje telefony komórkowe do skanowania kodów QR i wyszukiwania w Internecie potrzebnych informacji na temat znanych  wynalazców, odpowiadali na pytania w quizach online oraz uczestniczyli w dyskusji grupowej. W kolejnej części lekcji uczniowie obejrzeli film o młodych wynalazcach oraz sami próbowali znaleźć rozwiązania współczesnych problemów. Uczniowie odpowiadali również na pytania używając kart do głosowania skanowanych przez nauczyciela.

Mamy nadzieję, że zarówno uczniowie klasy II b gimnazjum, jak i pozostałych klas naszej szkoły, będą samodzielnie poszukiwali możliwości rozwijania swoich umiejętności językowych korzystając z różnych aplikacji na telefon (np. duolingo), quizów w Internecie (np. na engly.pl), filmach i piosenkach w języku obcym.

Good luck!