Wydarzenia 2016/2017

Spotkanie z dietetykiem w klasach 0

W dniu 16.05.2017 klasy 0 gościły na zajęciach panią dietetyk. Pani mgr inż. Aleksandra Biskup wyjaśniła dzieciom na czym polega jej praca. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani dietetyk tłumaczyła dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększać spożycie warzyw i owoców, a także przekonywała, że oprócz dobrego żywienia ważna jest aktywność fizyczna. Pani Ola w interesujący sposób przekazywała swoją wiedzę. Prezentowała produkty żywnościowe – od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te , które w odżywianiu powinny się znaleźć w niewielkich ilościach.
Pani Dietetyk zorganizowała dla dzieci również konkursy i zagadki. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach. Mogły dzięki temu wykazać się swoją wiedzą oraz poszerzyć informacje na temat zdrowego odżywiania.