Wydarzenia 2016/2017

Spotkanie z policją w klasach szóstych

spotkanie z policja

20 marca w ramach działań profilaktycznych realizowanych przez  naszą szkołę, odbyło się kolejne spotkanie uczniów z funkcjonariuszami p. Iwoną Pawlik i p. Markiem Śliwą. Spotkanie dotyczyło agresji, przemocy i cyberprzemocy.

Uczniowie dowiedzieli się co grozi osobom w ich wieku za znęcanie się psychiczne i fizyczne, co to jest cyberprzemoc, jakie są jej przejawy i jakie mogą być jej konsekwencje.

Policjanci starali się uświadomić dzieciom, że Internet, który jest olbrzymim dobrodziejstwem naszych czasów, niesie ze sobą liczne zagrożenia. Jednym z nich jest cyberprzemoc. Podczas zajęć omówione zostały najczęściej występujące formy przemocy w wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego: nękanie, straszenie, publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów, szantaż, podszywanie się za kogoś innego, pisanie obraźliwych komentarzy i wyzwisk. Zwrócono także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci oraz zachęcano uczniów do tego, aby w sytuacji zagrożenia szukali wsparcia u dorosłych – rodziców, nauczycieli i innych zaufanych osób.