Wydarzenia 2016/2017

Wycieczka klas 4 do Inwałdu i Wadowic

W dniu 8 czerwca br. uczniowie klas 4a i 4b wraz z wychowawcami p. J. Klimek i E. Rapacz odbyli wycieczkę szkolną, w czasie której zwiedzili atrakcje Parku Miniatur w Inwałdzie i poznawali uroki Wadowic.

Najpierw zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem Park Miniatur. W kilkadziesiąt minut zobaczyliśmy najbardziej popularne zabytki z całego świata i poznaliśmy mnóstwo ciekawostek na ich temat. Następnie próbowaliśmy znaleźć wyjście z Zielonego Labiryntu, zwiedziliśmy Muzeum Tutenchamona oraz korzystaliśmy z innych atrakcji dostępnych na terenie parku. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. Byliśmy pod wielkim wrażeniem zebranych eksponatów oraz wykorzystanej w muzeum technologii. W każdym pomieszczeniu muzeum mogliśmy korzystać z dotykowych ekranów do przeglądania zdjęć z Janem Pawłem II, słuchać Jego przemówień oraz obejrzeć wiele przedmiotów Karola Wojtyły.

Wspomnienia z wycieczki pozostaną na długo w naszej pamięci.