Wydarzenia 2016/2017

Wycieczka klas drugich gimnazjum do Warszawy

W dniach 10 – 12 maja 2017 roku uczniowie klas drugich gimnazjum wzięli udział w wycieczce klasowej do Warszawie zorganizowanej przy współpracy z Biurem Podróży Holka Travel w Limanowej.

Wyjazd obfitował w różne atrakcje, program został zrealizowany w całości, mimo zmiennej pogody. Uczniowie zwiedzili Wilanów, Łazienki Królewskie i Zamek Królewski. Przeszli też Traktem Królewskim, a przy Grobie Nieznanego Żołnierza byli świadkami zmiany warty. Wielu emocji dostarczyła im wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym poznali historię 63 dni wielkiego zrywu warszawiaków, zebrali karty z kalendarza traktujące o powstaniu i zobaczyli eksponaty związane z tym wydarzeniem. Podczas trzech dni wycieczki nie mogło zabraknąć też zabawy i nauki w Centrum Nauki Kopernik, gdzie czas biegnie bardzo szybko, a zawiłości nauk ścisłych można bardzo szybko rozwiązać. Zapewne na zawsze zapamiętają też wizytę na Stadionie Narodowym i tarasie Pałacu Kultury i Nauki.

Te trzy dni wycieczki pozostaną we wspomnieniach i na fotografiach!