Wydarzenia 2016/2017

Zajęcia warsztatowe z Przedstawicielami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej dla klas 4.

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej prowadzili zajęcia warsztatowe z uczniami klas 4. Zajęcia były dostosowane do rozwoju psychospołecznego i psychofizycznego ucznia.

Celem zajęć było:

• kształtowanie gotowości niesienia pomocy poszkodowanym.
  • nabycie umiejętności niezbędnych przy udzielaniu pierwszej pomocy.
  • wdrożenie do zachowań bezpiecznych na drodze, w czasie gier i zabaw.
  • nabycie umiejętności wzywania pogotowia ratunkowego oraz odpowiedzialności za nieuzasadnione wezwanie służb ratowniczych.

Przeprowadzona została również pogadanka na temat podstawowych zasad pierwszej pomocy oraz zachowania w sytuacji zagrożeń.

Uczniowie mieli możliwość obserwacji udzielania pomocy poszkodowanemu, przećwiczenia praktycznych umiejętności, np. rozmowy z operatorem podczas zgłaszania np. wypadku oraz zasad reanimacji.