Wydarzenia 2016/2017

Projekt edukacyjny Śladami starożytnych i średniowiecznych miejsc obronnych w Beskidzie Wyspowym”

Uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym ,,Śladami starożytnych i średniowiecznych miejsc obronnych w Beskidzie Wyspowym” zorganizowanym przez Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej. Celem projektu była aktywna forma upamiętnienia 1050–lecia  Państwa Polskiego. Pierwszy etap to wycieczka na górę Łyżka, gdzie uczniowie wzięli udział w grze terenowej. Posługując się mapą musieli odszukać pozostałości po dawnym grodzisku. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem. Kolejny etap projektu odbył się w muzeum. Tutaj uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych –tworzyli model grodziska. Wykonane prace będą eksponowane na wystawie w muzeum od 29 listopada 2016 roku.