Wydarzenia 2016/2017

Obóz językowy w Starym Gierałtowie

Od 3 do 7 listopada dwudziestu pięciu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w obozie językowym Akademii Młodych Osobowości Youth Master. Oprócz naszej szkoły w zajęciach uczestniczyła grupa 36 uczniów z Katowic.

YouthMaSter – Akademia Młodych Osobowości to pilotażowy Program Europejskiego Forum Młodzieży, przygotowany we współpracy z Career Change Wales – Training Academy z Cardiff w Wielkiej Brytanii, w celu wspierania rozwoju osobistego młodych ludzi, rozwijania twórczego myślenia i różnych aspektów komunikacji oraz umiejętności służących lepszej współpracy w grupie, a także zrozumienia istoty międzykulturowości.

Wszystkie zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, praktycznych ćwiczeń w języku angielskim i gier symulacyjnych przez wolontariuszy z krajów europejskich i pozaeuropejskich. Na obozie zaznaliśmy ogromnej wielokulturowości – poznaliśmy entuzjastycznych wolontariuszy i pracowników programu z Łotwy, Indii, Portugalii, Niemiec, Hiszpanii, Włoch czy Danii, a każdy z tych krajów przedstawiony nam był na wieczornych prezentacjach. Nauczyliśmy się tańca belgijskiego oraz duńskiego, wykorzystywaliśmy metodę projektu, a wszelkie efekty pracy grupowej prezentowaliśmy na forum. Dowiedzieliśmy się też o licznych programach unijnych takich jak np. Erasmus+.

YouthMaster  to świetny obóz, na którym nie tylko podszlifowaliśmy znajomość języka obcego, ale także poznaliśmy się lepiej i nawiązaliśmy nowe znajomości. Cytując klasyka: It was very good, my friends:)