Europejski Dzień Języków w naszej szkole.

Każdego roku 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Po raz kolejny nasza szkoła wzięła w nim udział. W minionym tygodniu na lekcjach języka angielskiego zorganizowano szereg aktywności przybliżających uczniom różnorodność językową na terenie całej Europy.
Dzieci z młodszych klas obejrzały filmiki zawierające ciekawostki o różnych krajach, samodzielnie przygotowywały flagi, uczyły się i prezentowały powitania w różnych językach oraz przygotowały słowniczki obrazkowe – pory roku. Starsi uczniowie wzięli udział w grach i zabawach takich jak internetowe quizy w aplikacji Kahoot czy Language challenge oraz zagrały w grę pamięciową dotyczącą cyrylicy. Ochotnicy podjęli wyzwanie przeczytania „Wlazł kotek na płotek” w różnych wersjach językowych oraz najdłuższych słów w różnych językach. ,,Biegane dyktando” pokazało, że nie tak łatwo jest zapamiętać i napisać w parach tekst w języku obcym! Ponadto zorganizowano wystawę prac uczniowskich prezentujących plakaty promujące wielojęzyczność.

With languages, you are at home anywhere!