Klasa 4a z wizytą w skansenie „W zielonym gaju”.

W szkole jest czas na naukę, ale i czas na zabawę oraz zacieśnianie przyjaźni, dlatego uczniowie klasy 4a wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Romankiewicz oraz opiekunem p. Ewą Król, wybrali się do skansenu  „W zielonym gaju”, położonego w malowniczej miejscowości Jastrzębie. Pogoda tego dnia nas nie rozpieszczała, ale nie była przeszkodą w dobrej zabawie. Po dotarciu na miejsce przywitały nas baranki kameruńskie. Oprócz nich mieliśmy okazję zobaczyć inne zwierzęta gospodarskie takie jak: gęsi, różne gatunki kur, gołębie giganty, króliki, pawie, przepiórki, indyki. Udało nam się nakarmić pstrągi, amury i jesiotry. Potem przyszedł czas na żywą lekcję historii. Gospodarze opowiadali o pradawnych  zwyczajach i tradycjach panujących na wsi. Poznaliśmy wiele przedmiotów codziennego użytku, w większości wykonanych z drewna. Uczestniczyliśmy ponadto w warsztatach pszczelarskich, poznaliśmy historię ginących zawodów. Mogliśmy na parę chwil poczuć się kowalami i wykuć podkowy dla koni. Na koniec biesiadowaliśmy przy ognisku, zajadając się pieczonymi ziemniaczkami i kiełbaską ze świeżo upieczonych chlebem. Zabawie i rozmowom nie było końca. Dzięki ogromnej życzliwości gospodarzy jastrzębskiego skansenu czas upłynął w miłej i rodzinnej atmosferze. Zapewniliśmy ich jednak, że jeszcze do nich wrócimy.