Klasa 3a na wycieczce w skansenie Jędrzejkówka.

W dniu 8.10.2021 uczniowie z klasy 3A wybrali się na wycieczkę wraz z opiekunami do Skansenu Jędrzejkówka w Laskowej. Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i ciekawych zajęć edukacyjnych, które miały im przybliżyć pracę na gospodarstwie dawniej. Na początku przywitała nas czarownica, która poprosiła dzieci, aby pozamiatały przed domem. Po zakończeniu pracy dzieci zostały przywitane smacznymi racuchami. Następnie zabrały się do zarobienia ciasta na podpłomyki, które później zostały upieczone i degustowane. Kolejnym punktem było poznanie ,,Skąd się bierze mleko?” i dojenie krowy. Ze względu na bezpieczeństwo była to sztuczna krowa. Każdy miał okazję spróbowania tej czynności. Pod koniec tego pobytu dzieci brały udział w konkursach, wyścigach. Bawiły się na placu zabaw, oglądały stare maszyny rolnicze i karmiły kozy, owce i daniele.
Do szkoły dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone i pełne wrażeń.
Opiekunowie: Ewa Król i Magdalena Romankiewicz.