DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH W ŚWIETLCY SZKOLNEJ SP2 W LMANOWEJ

Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek , obchodzone 10 października. Podobnie jak w przypadku innych nietypowych świąt, takich jak Dzień Czekolady, Dzień Roweru, Dzień Misia czy Dzień Ostrej Papryczki, jest to okazja do świętowania, edukowania i przede wszystkim – grania w gry planszowe.

Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, alternatywą dla telewizji, komputera, smartfonu. Nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, podejmowania decyzji, zasad fair play oraz właściwego funkcjonowania w grupie. Mając to na uwadze, w piątek 8 października i w poniedziałek 11 października w naszej świetlicy odbył się Świetlicowy  Dzień Gier Planszowych. Tego dnia uczniowie klas 1– 3 którzy na co dzień uczęszczają na zajęcia świetlicowe przynieśli swoje planszówki do szkoły. Podczas zajęć każdy mógł zaprezentować swoją grę i zagrać w nią z kolegami w grupie. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się nie tylko różnego rodzaju gry planszowe, ale także memory, domino, bierki, warcaby czy też puzzle. Nie zabrakło również zabawy na naszym „magicznym dywanie”. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną mówiącą o historii gier planszowych. Samodzielnie wykonały również grę planszową nawiązującą swoją strukturą do mapy skarbów .Rozgrywki odbywały się w zabawowej i twórczej atmosferze. Były świetną rozrywką i elementem integrującym zespół świetlicowy. To były przyjemne, radosne dni, podczas których dzieci przekonały się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Trzeba również podkreślić iż zajęcia te były  częścią projektu ogólnopolskiego „ Świetliczaki na tropie zagadek” w którym, jako świetlica, bierzemy udział.

Zajęcia przebiegały pod czujnym okiem Pań wychowawczyń: Kingi Sułkowskiej i Urszuli Siciarz