Korowód świętych.

Z racji zbliżających się uroczystości Wszystkich Świętych w piątek 29października w naszej szkole odbył się Korowód Świętych. W role świętych wcielili się uczniowie z klas pierwszych. Natomiast dzieci ze starszych klas podczas lekcji religii mogły poznać swoich patronów poprzez zagadki, stroje i atrybuty, które przynieśli ze sobą ich rówieśnicy. Korowód tak jak i lekcje mają być zachętą dla dzieci, a także ich rodziców do poznania życia świętych, którzy nie byli jedynie postaciami z kart książek, ale ludźmi z krwi i kości, takimi jak my. Poznając ich życie i podążając ich śladami łatwiej kroczyć przez codzienność i dotrzeć do obranego celu. To niezwykłe spotkanie ze świętością było możliwe dzięki wysiłkom rodziców, którzy pomagali dzieciom przygotować stroje oraz rekwizyty. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku korowód będzie jeszcze barwniejszy i radośniejszy.