Dzień Praw Dziecka w oddziale przedszkolnym.

Dnia 20 listopada w naszym kraju obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jest to szczególny dzień, w którym należy pamiętać, że każde dziecko to Mały Człowiek posiadający swoje prawa. Właśnie z tej okazji dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zapoznały się z prawami dziecka, wysłuchały tekstu wiersza na postawie Konwencji o Prawach Dziecka. Dowiedziały się także, czym zajmuje się Rzecznik Praw Dziecka oraz wspólnie wykonały plakat prezentujący ich prawa. Dzieci wiedzą już, że mają prawo do miłości, radości, zabawy, odpoczynku, nauki i opieki. Ten dzień jest też okazją do tego, żebyśmy My- dorośli nigdy o tym nie zapomnieli, bo jak mawiał Janusz Korczak „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.