Obchody” Międzynarodowego Dnia Praw Dzieci” w świetlicy szkolnej.

Dnia 20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka.  Dokument ten  to zbiór postulatów dotyczących zapewnienia dzieciom właściwych warunków życia i rozwoju, w Konwencji o prawach dziecka zostały spisane wszystkie prawa dziecka. Polska ratyfikowała Konwencję 7 czerwca 1991 Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Nasza świetlica obchodziła w tym roku to ważne święto razem z UNICEF-em.

UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. Symbolem organizacji jest kolor niebieski – niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom. Z tego powodu wszystkie(prawie ) dzieci oraz Panie również przyszły ubrane tego dnia do naszej świetlicy na niebiesko, niebieskie były również balony podarowane przez mamę Wiktorii.

Na początek zapoznaliśmy się z z historią tego dokumentu oglądając film edukacyjny .Później był czas zna rozmowę o prawach, ale i obowiązkach dzieci . Podjęcie tych działań jest symbolem naszej solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane! Obchody tego święta upamiętniliśmy pięknymi pracami wykonanymi specjalnie na tę okazję.

U. Siciarz i K. Sułkowska