„MŁODZI LISTY PISZĄ” – start innowacji w klasie 4a.

Epistolografia, czyli sztuka pisania tradycyjnych listów coraz częściej zastępowana jest listami elektronicznymi, co powoduje, że radość z widoku listonosza, który w swojej pokaźnej torbie niesie wyczekiwane z niecierpliwością listy od przyjaciół, odchodzi powoli w niepamięć. Prościej i szybciej napisać dziś wiadomość za pomocą komunikatorów internetowych, ale nic nie zastąpi kartki papieru, na której ktoś własnoręcznie skreślił kilka miłych słów i zostawił swoje serce. Uczniowie klasy 4a w obecnym roku szkolnym realizują pod kierunkiem p. Magdaleny Romankiewicz innowację pedagogiczną pod hasłem „Młodzi listy piszą”. Głównym jej celem jest upowszechnienie tradycji epistolograficznej oraz rozwijanie umiejętności polonistycznych w sposób twórczy i kreatywny. Każdy uczeń klasy będzie indywidualnie korespondował z przydzielonym w drodze losowania rówieśnikiem ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu-Zdroju. Tematyka listów będzie na tyle różnorodna, aby pobudzić umysły uczniów do samodzielności twórczej. W pierwszej odsłonie innowacji uczniowie pisali listy o sobie, swoich zainteresowaniach i pasjach. Złożyli również wizytę na poczcie, gdzie samodzielnie zaadresowali kopertę i dopełnili wszelkich formalności związanych z wysyłką. Zapraszamy na pierwszą fotorelację innowacyjnych działań.