WYSTAWA KOMIKSOWA W LIMANOWSKIM DOMU KULTURY

Dnia 2 grudnia 2021 roku uczniowie klasy 8a z wychowawczynią uczestniczyli w inauguracji wystawy komiksowej ,,Honwedzi i Huzarzy na Polskiej Ziemi.
Polowe Historie 1914-1915” w LDK, która została zorganizowana pod patronatem Konsula Generalnego Węgier w Krakowie i Burmistrza Miasta Limanowa. Wystawę przygotowano na podstawie zapisków i relacji Ferenca Molnara i Lajosa Szadeczkyego – węgierskich korespondentów wojennych w latach 1914-1915 r. Otwarciu wystawy towarzyszyły dwa wykłady przygotowane przez:
dr Tomasza Pomykacza: ,,Strategiczna rola Twierdzy Przemyśl od września do
grudnia 1914 r.”
dr Wiesława Batora: Znaczenie Bitwy Limanowskiej dla odzyskania niepodległości Polski”.
Wysłuchane wykłady i ciekawa wystawa wzbudziły zainteresowanie uczniów oraz znacznie poszerzyły ich wiedzę o wydarzeniach I wojny światowej.