Informacje dla uczniów i rodziców

Szkolne Koło Wolontariatu w naszej szkole.

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu realizują w naszej szkole Program ,,Czytające szkoły ”, w ramach kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Codziennie czytają bajki dzieciom z zerówki szkolnej co dla obu stron przynosi wiele korzyści. Ich praca przyczynia się do rozbudzania potrzeby czytania oraz kształtowania nawyku czytelniczego wśród dzieci, a im samym daje możliwość prezentacji, uczy otwartości oraz przynosi wiele radości. Inną inicjatywą, którą przygotowali wolontariusze to samodzielne prowadzenie zabaw andrzejkowych we wszystkich dziewięciu oddziałach klas 0-3. Dla każdej z grup przygotowali inny scenariusz zabaw dla dzieci. Były to różnorodne zabawy muzyczno – ruchowe, „Magiczny kuferek” z którego dzieci losowały śmieszne zadania do wykonania oraz tradycyjne wróżby andrzejkowe. Całość dopełniły kolorowe stroje bajkowe, w które byli przebrani prowadzący. Ta akcja była wielkim sprawdzianem ich umiejętności, ale okazało się, że nasi Wolontariusze są stworzeni do pracy z dziećmi jako animatorzy zabaw dziecięcych.