Informacje dla uczniów i rodziców

Organizacja pracy szkoły od 31.01.2022 r.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

1. Zgodnie z Rozporządzeniem MEiN z dnia 26 stycznia 2022 r. (Dz. U. z 2022 r. poz. 186 w sprawie czasowego ograniczania funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w okresie od 31.01.2022 do 27.02.2022 ogranicza się funkcjonowanie szkoły. Uczniowie klas piątych, szóstych , siódmych i ósmych przechodzą na nauczanie zdalne, które będzie realizowane z wykorzystaniem wcześniej stosowanych metod tj. dziennika elektronicznego Librus i platformy G-Suite.
2. Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas 1-4 będą odbywać zajęcia stacjonarnie w szkole. Lekcje tych klas prowadzone będą w dotychczas przydzielonych salach z wyjątkiem klasy 4b, której zajęcia będą odbywać się w sali nr 19.
3. Zajęcia stacjonarne i zdalne od 31.01.2022 r. prowadzone będą według nowego podziału godzin, który udostępniony jest na stronie internetowej szkoły: sp2.wlimanowej.pl
4. W przypadku uczniów klas 5-8 objętych kształceniem specjalnym, którzy ze względu na rodzaj niepełnosprawności nie będą mogli realizować zajęć w miejscu zamieszkania, szkoła zorganizuje zajęcia w sposób stacjonarny lub zdalny realizowany na terenie szkoły. Dotyczy to zwłaszcza zajęć rewalidacyjnych, logopedycznych i innych specjalistycznych. Proszę rodziców tych dzieci o zgłoszenie do wychowawców takich przypadków do dnia 01.02.2022.
5. Dzieci, realizujące zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze odbywają je w dotychczasowej formie stacjonarnej.
6. Dla uczniów klas ósmych szkoła zorganizuje konsultacje na terenie szkoły z nauczycielami zajęć, objętych egzaminem ósmoklasisty. Harmonogram konsultacji zostanie podany do wiadomości do dnia 02.02.2022.
7. W okresie częściowego zawieszenia zajęć świetlica szkolna, biblioteka, pedagog szkolny, psycholog, logopeda pracują stacjonarnie zgodnie z harmonogramami.

Wiesław Stanik
dyrektor SP nr 2 w Limanowej