Innowacja „Fantazje na każdą okazję” – Dzień Tosta.

Dzień Tosta został zapoczątkowany w 2014 roku przez członków The Tiptree World Bread Awards w Wielkiej Brytanii. Głównym celem jest promowanie sztuki pieczenia.  W związku z tym uczniowie klasy 4a wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Romankiewicz obchodzili  Międzynarodowy Dzień Tosta, który w kalendarzu świąt nietypowych przypada w tym roku na dzień 24 lutego.

Tost to nic innego jak kromka pieczywa podpieczona w tosterze. Słowo „tost” pochodzi od łacińskiego „tostum”, które można przetłumaczyć jako „spalić” lub „przypalić”. Spieczonym pieczywem zajadano się już w Cesarstwie Rzymskim, ale pierwsze „prawdziwe” tosty chlebowe wypiekano dopiero w II połowie XVIIIw. we Francji i Holandii. Historię tego przysmaku należy jednak łączyć z wynalezieniem tostera pod koniec XIXw.

Tym oto dniem uczniowie kl. 4a rozpoczęli innowację  „Fantazje na każdą okazję”, której celem jest realizacja zagadnień stanowiących podstawę kalendarza świąt nietypowych, których obchody nie są powszechne.