MIĘDZYNARODOWE BADANIE KOMPETENCJI OBYWATELSKICH W NASZEJ SZKOLE

Uczniowie klasy 8d uczestniczyli w Międzynarodowym Badaniu Kompetencji Obywatelskich ICCS 2022. Celem tego badania było sprawdzenie, jak młodzi ludzie z różnych krajów są przygotowani do pełnienia roli obywatela. Do udziału w badaniu zostały zaproszone tylko niektóre szkoły i klasy z całej Polski, w tym nasza. Do tej pory przeprowadzone zostały dwie edycje tego badania – w 2009 i 2016 roku. Polska uczestniczyła w pierwszej z nich i zajęła wysokie szóste miejsce na świecie – za uczniami z Finlandii, Danii, Szwecji, Korei Południowej i Tajwanu. W najnowszej edycji uczestniczą szkoły z 25 krajów całego świata, w tym z Polski. Życzymy jak najlepszego wyniku!
Szkolny Koordynator Badania – nauczyciel wiedzy o społeczeństwie – p. Katarzyna Florek