„A Jego Imię, Polska! – Tadeusz Kościuszko”. Uroczysta akademia z okazji Święta Patrona

11 kwietnia 2022 roku uczniowie klasy 6b wystąpili w uroczystej akademii z okazji Święta Patrona. Mateusz Romankiewicz przypomniał najważniejsze fakty z życia Tadeusza Kościuszki, którego zagrał Kacper Antkiewicz z klasy 7b. Towarzyszyli mu trzej kosynierzy, w których role wcielili się: Piotr Pytel, Samuel Wnękowicz i Piotr Wrona. Kolorytu dodał występ krakowskich mieszczek, czyli Karoliny Biernat, Aleksandry i Kamili Kasprzyk oraz Aldony Prusak, talent recytatorski Zofii Pajdy i Szymona Pałki, wokalny najmłodszego z uczestników uroczystości – Wojciecha Pytla oraz plastyczny Mateusza Sułkowskiego.
Na werblach zagrał Adrian Stypuła z klasy 7a. Uczniowie klasy 6b wzbogacili uroczystość swoim talentem wokalnym. Pieśni przygotowali pod kierunkiem p. Beaty Mamak. Akademię zakończył polonez w wykonaniu klasy 7b. Choreografię opracowała p. Barbara Strug.
Na uwagę zasługuje również dekoracja, którą przygotowała p. Maria Gąsiorek. Nad całością uroczystości czuwały p. Katarzyna Florek i p. Beata Kaczmarczyk. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystej akademii.
Wyrazy wdzięczności kierujemy również do autorów prac konkursowych o Tadeuszu Kościuszce, które zostały umieszczone na tablicach wystawowych, Dyrekcji Szkoły oraz Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody dla zwycięzców konkursów o Patronie Szkoły.

Polonez w wykonaniu uczniów klas siódmych i ósmych.