Dzień Ziemi w naszej szkole.

Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko.

Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody.

W ramach tegorocznych obchodów podjęto działania:

• uczniowie klasy 4a i 4b w ramach lekcji przyrody wykonali makiety pn. „Piękno krajobrazu”.
  • Samorząd Uczniowski przygotował tablicę informacyjną pn. „Jak dbać o naszą planetę”
  • klasa VII b przeprowadziła akcję sprzątanie brzegu rzeki obok szkoły, a uczniowie klas III, IV i V włączyli się

w ogólnopolską akcję „Sprzątamy dla Polski” pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Małgorzata Cedzidło

nauczyciel biologii, przyrody