Wycieczka dzieci ze świetlicy do Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

W ramach zajęć z innowacji pedagogicznej: „Ratownicy ze świetlicy” 9 czerwca dzieci z dopołudniowej zmiany świetlicy szkolnej wraz z paniami realizującymi w/w innowacje odwiedziły strażaków Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

W sali edukacyjnej „Ognik” odbyły się krótkie przeszkolenia  dla małego pomocnika Strażaka. Celem spotkania było przybliżenie uczniom specyfiki pracy straży pożarnej  oraz zasad bezpiecznego zachowania się podczas zagrożenia pożarowego w domu, w szkole i w miejscu publicznym.  Strażacy zaprezentowali dzieciom wyposażenie a także sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych. Uczniowie  mieli również okazje przebrać się w profesjonalny strój strażaka. Podczas spotkania zobaczyliśmy próbny alarm, zjazd po rurze i szybkie przygotowanie się strażaków do akcji.

W trakcie zajęć nasze świetliczaki utrwaliły cenną wiedzę dotyczącą niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy straży pożarnej  i przede wszystkim poznały zasady bezpiecznych zachowań podczas zagrożenia. Strażacy przygotowali dla nas niespodziankę: zawody gaśnicze, tzw. kręgle strażackie, zorganizowane na terenie parkingu za budynkiem.

Na zakończenie naszej wizyty w KPPSP dzieci wręczyły strażakom „Podziękowanie” z wyrazami wdzięczności i uznania za ich pracę.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

K.Sułkowska