Klasa 6b na wycieczce w Miasteczku Galicyjskim.

26.10.2022r. uczniowie klasy VI b wraz z opiekunami odbyli wycieczkę do Nowego Sącza. Zwiedzili Miasteczko Galicyjskie i brali udział w zajęciach warsztatowych „Sojowe – ZapachLove”  W ramach zajęć uczestnicy dowiedzieli się dlaczego wyroby z wosku sojowego są bardziej ekologiczne niż z wosku parafinowego oraz wykonali pachnącą, własnoręcznie zdobioną świeczkę. Podczas zwiedzania Miasteczka Galicyjskiego zobaczyli plac rynkowy z kilkunastoma domami małego miasteczka dawnej prowincji monarchii austro –węgierskiej z przełomu XIX i XX wieku. W domach przy rynku zwiedzili m.in. pracownię garncarza, warsztat zegarmistrzowski, zakład fotograficzny, pracownię rzemieślnika wyrabiającego drewniane ozdoby i zabawki, zakład dentystyczny, aptekę, pracownię żydowskiego krawca, cukiernię, pocztę, zakład fryzjerski gdzie zobaczyli jak pracował dawny golibroda. Uczniowie zwiedzili remizę strażacką wyposażoną w dawne wozy strażackie, hełmy, bosaki, węże gaśnicze i sikawki. Odwiedzili też sklepik z pamiątkami. Podziwialiśmy piękne barwy jesieni, towarzyszyła nam słoneczna jesienna pogoda oraz dobry humor. Wszyscy z wycieczki wrócili zadowoleni z wykonaną przez siebie pachnącą świeczką sojową.