DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W ŚWIETLICY

4 i 7 listopada dzieci z świetlicy szkolnej obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto to przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a (1901-1966). Jest to wspaniała okazja do zabaw integracyjnych – bajki bowiem są świetnym pomysłem do wspólnej zabawy.  Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. W tym dniu każdy z nas opowiedział o swojej ulubionej postaci z bajek.

Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek,  z których pochodzą, całość dopełniły zabawy ruchowe i tańce. Na zakończenie ucznowie  rysowali swoją ulubioną postać z bajki –tak powstały nasze super plakaty.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.