UDZIAŁ UCZNIÓW W UROCZYSTEJ SESJI RADY MIASTA LIMANOWA

W dniu 10 listopada w Limanowskim Domu Kultury odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Limanowa z okazji 104. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas 7a i 8a z dyrektorem szkoły p. Wiesławem Stanikiem i opiekunami. Sesja rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego, który w języku migowym wykonali: młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących z Krakowa, uczestnicy warsztatów języka migowego z Limanowszczyzny oraz chór z Państwowej Szkoły Muzycznej w Limanowej. Następnie wręczono odznaczenia mieszkańcom miasta Limanowa za działalność społeczną,  charytatywną oraz kształtowanie postaw patriotycznych.  Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali dr. Tomasza Lisa, który przedstawił wykład pt. „Mazurek Dąbrowskiego – geneza powstania i znaczenie” oraz okolicznościowego referatu z okazji 104. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, który wygłosił Radny Miasta Limanowa Leszek Mordarski. Uroczystość zakończyła część artystyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej.