UCZNIOWIE KLASY 8A NA OBCHODACH NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Delegacja uczniów naszej Szkoły oddała hołd Niepodległej w dniu Jej święta. 11 listopada 2022 roku uczniowie klasy 8a wraz z wychowawczynią wzięli udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości na limanowskim rynku. Uczestnicy uroczystości wysłuchali hymnu państwowego

i hejnału Miasta Limanowa „Echo Trombity”.  Byli również świadkami podniesienia flagi na maszt,
wzruszającego apelu pamięci i przysięgi nowego rocznika „Strzelców”. Wiele emocji wzbudził salut armatni przygotowany przez rodzinę Ardeckich. Delegacja złożyła wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli „żywą lekcję historii” z udziałem rekonstruktorów Wojska Polskiego 1914 – 1945 oraz stoisko promocyjne 114. batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej. Piękna pogoda i słońce dopełniły uroczystości 104. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.