Zajęcia w ramach innowacji Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”.

W naszej szkole ramach realizacji innowacji „ Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”, odbyło się szereg działań rozwijających zainteresowania uczniów klas 4-8. Na zajęciach koła fizyko- chemicznego uczniowie klasy 7b poznawali tajniki wiedzy. Wykonano doświadczenia wyjaśniające: na czym polega napięcie powierzchniowe wody i jak je zmniejszyć, dokonywano pomiaru siły oraz obserwowano zjawiska dyfuzji. Na zajęciach z plastyki uczniowie wykonywali piękne rysunki nawiązujące do zagadnień z fizyki „ złudzenia optyczne”.  Uczniowie klas 6 i 7 w swoich pracach plastycznych wykorzystali swoją wiedzę z fizyki przedstawiając trójwymiarowość, plastyczność w swoich małych dziełach. Plastyka daje złudzenie trójwymiarowości, a widzowi złudzenie bycia w niej. Prace cieszyły się dużym zainteresowaniem i dały dużo satysfakcji w ich tworzeniu. ”. Uczniowie klas 6 i 7 w ramach zajęć z techniki i informatyki oraz dodatkowych robotyczno-technicznych mieli możliwość zbudowania prawdziwych robotów na bazie LEGO WeDo 2 oraz ich zaprogramowania. Klasy 6 wykonały również prace na których uczniowie stworzyli od podstaw bajkowe marionetki sterowane za pomocą krzyżaka i połączonych sznurków. Była to marionetka idealna do zabawy w teatrzyk ,rozwija ona wyobraźnię ,zdolności manualne , ćwiczy koordynację wzrokowo – ruchową.