Zajęcia z robotyki.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ich wspólną misją było stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
W naszej szkole w ramach tej inicjatywy prowadzone są między zajęcia z robotyki, informatyki i techniki. Na zajęciach tych prowadzonych przez Pana mgr inż. Daniela Smotra uczniowie mają okazję poznać nowe sposoby uczenia się poprzez zabawę i nabywanie nowych doświadczeń. Uczniowie między innymi uczą się składać oraz programować roboty składane z klocków LEGO serii WeDo2, drukować obiekty przestrzenne w drukarce 3D oraz budować różnego rodzaju konstrukcje z wykorzystaniem narzędzi do obróbki drewna i metalu.

zajęcia z robotyki