Klasa 5a w Zagrodzie na Jędrzejkówce

Listopad to w kalendarzu świąt nietypowych czas „Andrzejek” i „Katarzynek”, czyli staropolskich wieczornych spotkań, kiedy to panny i kawalerowie wróżyli sobie nawzajem, marząc w tym czasie o miłości i małżeństwie. Dziś, formą tych zwyczajów świątecznych są wróżby raczej dla zabawy i przyjemności, niż po to, aby poznać imię przyszłego męża lub żony, o czym mogli przekonać się uczniowie klasy 5a, którzy razem z wychowawczynią p. Magdaleną Romankiewicz oraz p. Magdaleną Oleksy –Piórkowską wybrali się do Zagrody na Jędrzejkówce w Laskowej w ramach innowacji „Fantazje na nietypowe okazje”. Nie zabrakło oczywiście lania wosku, odkrywania przyszłości skrywanej pod porcelanową filiżanką, losowania atrybutów przeznaczonego zawodu i wielu innych. Uczniowie wzięli także udział w świątecznych warsztatach kulinarnych, podczas których przygotowali, upiekli, a potem udekorowali pierniczki. Ich korzenny zapach wprowadził ich w magiczny czas zbliżającego się wielkimi krokami Bożego Narodzenia. To jednak nie był koniec atrakcji. Uczniowie z nieukrywanym entuzjazmem wzięli udział w pobudzającej kreatywność grze terenowej, której bohaterką była czworonożna Szira. Złożyli wizytę w zagrodzie, gdzie czekały na nich wygłodniałe kozy, muflony i daniele. Następnie udali się na ciekawą lekcję historii, w czasie której poznali życie i obyczaje naszych przodków. Na koniec przyszła pora na zabawy integrujące cały zespół klasowy, podczas których nie zabrakło śmiechu i wszechobecnej radości ze wspólnie spędzonych chwil. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych piątoklasistów.