,, Wycieczka niespodzianka do Zagrody na Jędrzejkówce w Laskowej”

5 grudnia dzieci z klasy 1 ,,a” wraz z wychowawczynią Magdaleną Kordeczką i panią Barbarą Strug udały się do Zagrody na Jędrzejkówce w Laskowej. Była to wycieczka niespodzianka. Tak jak co dzień uczniowie przyszli do szkoły z plecakami nie wiedząc, że czeka ich taka miła atrakcja. Rozpakowując paczuszkę z kalendarza adwentowego otrzymali wiadomość ,że mają się ubrać i wyjść razem z panią wychowawczynią na przystanek autobusowy. Dzieci były bardzo podekscytowane.
Gdy dojechaliśmy na miejsce powitano nas racuchem z ciepłą herbatą. Następnie Pani opowiedziała dzieciom o zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem. Potem uczniowie piekli pierniki i ozdabiali je. Po zrobieniu pierników udaliśmy się na zwiedzanie skansenu i poznanie dawnego życia ludzi. Dzieci były bardzo zainteresowane i z uwagą słuchały. Niezwykłą atrakcją okazało się karmienie danieli i kóz. Uczniowie zaangażowali się również w ozdabianie bombki.
Punktem kulminacyjnym okazała się wizyta Świętego Mikołaja, który wręczył każdemu dziecku prezent. Po wizycie Mikołaja był czas na zjedzenie pysznego obiadu.
Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i pełni nowych wrażeń.
Magdalena K.