Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

Dzieci w świetlicy szkolnej wiedzą, że już niedługo nadejdzie zima i nasi skrzydlaci przyjaciele będą potrzebować naszej pomocy. W związku z tym przeprowadzono serię pogadanek na temat życia ptaków zimą i ich dokarmiania. Tata naszej uczennicy, Kornelki W. wykonał i podarował świetliczakom piękny karmnik, który najpierw odwiedziły kolorowe ptaszki wykonane przez dzieci. Teraz karmnik, pełen pokarmu dla ptaków, który przyniosły uczennice Zosia i Kornelka (czekamy na więcej), zdobi parapet za oknem świetlicy szkolnej.
Przesyłamy podziękowania za karmnik i zapraszamy ptaszki do skorzystania z oferty kulinarnej.
Ponieważ śnieg jeszcze nie spadł, uczniowie świetlicy wykonali wspólnie pracę plastyczną pt. „Zimowy krajobraz”. Praca wymagała zastosowania różnych technik: malowanie pędzlem, palcami, wycinanie i wyklejanie.