„Wychowanie przez czytanie” – akcja biblioteki szkolnej skierowana do Rodziców.

W dniu „wywiadówki”, biblioteka szkolna zorganizowała akcję informacyjną i promującą czytelnictwo skierowaną do Rodziców:

– przez radiowęzeł szkolny wygłoszono krótki referat ukazujący zalety czytania,

– w holu przed biblioteką wyeksponowano materiały informacyjne, ulotki i zakładki dotyczące pozytywnego wpływu czytania dzieciom, które każdy rodzic mógł zabrać do domu,

– w czytelni szkolnej zaprezentowano książki i sprzęt multimedialny, zakupiony do biblioteki z dotacji, z budżetu państwa, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, którą nasza szkoła otrzymała jako jedyna w Limanowej, w kwocie 15000 zł.

Połowę dotacji przeznaczono na książki do biblioteki, a drugą część na:

– promocję czytelnictwa wśród uczniów,

– zakup czytnika e-booków i tabletu graficznego do wykorzystania przez uczniów w bibliotece szkolnej

– zakup dwóch komputerów do pracy nauczycieli bibliotekarzy.

Biblioteka szkolna zaprasza i zachęca wszystkich czytelników, małych i dużych, do zapoznania się i skorzystania  z bogatej oferty nowości – na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Wasza Biblioteka