Sukcesy uczniów

Sukces naszego Szkolnego Koła Wolontariatu.

Szkolne Koło Wolontariatu działające w naszej szkole otrzymało II miejsce w II Plebiscycie na najlepszą akcję wolontariacką w 2022 roku i zostało wyróżnione za wkład w rozwój wolontariatu. Organizatorem Plebiscytu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Erazmus w Nowym Sączu, a współorganizatorami są Fundacja „Będzie Dobrze”, Fundacja NA RATUNEK oraz Instytut Karpacki. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.
Nagrodzona akcja to „Wróżki w przedszkolu”, którą już od dwunastu lat z powodzeniem prowadzą wolontariusze. Uczniowie każdego roku samodzielnie przygotowują i prowadzą wróżby i zabawy andrzejkowe w sześciu oddziałach przedszkolnych w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Limanowej oraz w oddziale zerówki szkolnej. Dzięki tej inicjatywie wolontariusze mogą doskonale sprawdzić się w roli animatora zabaw dziecięcych i zdobyć nowe umiejętności w zakresie:
– pracy w zespole,
– opieki nad dziećmi,
– organizacji czasu wolnego,
– wiedzy oraz doświadczeń życiowych,
– przygotowania do prawdziwej pracy,
– pokonania wstydu, nieśmiałość i własnych niedoskonałości,
– uwrażliwienia na drugiego człowieka,
– poznania siebie.