Uczniowie klas 7 i 8  na spektaklu pt. „Pan Tadeusz”

W piątek, 24.02.2023 roku, uczniowie klas siódmych i ósmych obejrzeli na scenie Limanowskiego Domu Kultury widowisko teatralne pt. „Pan Tadeusz” oparte na arcydziele Adama Mickiewicza. Spektakl został przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji
we Wrocławiu. Młodzież mogła zobaczyć i usłyszeć, że „Pan Tadeusz” jest utworem nowatorskim, zawierającym w sobie cechy klasycznego eposu (historia domu Horeszków), poematu historycznego (walki narodowo-wyzwoleńczej), powieści sensacyjno-przygodowej (historia Jacka Soplicy), komedii (komedia omyłek – Tadeusz i Telimena, Hrabia i Zosia), romansu (Tadeusz i Zosia, Ewa i Jacek) i poematu opisowego (opisy postaci, przyrody, obyczajów). W nowej inscenizacji teatralnej ukazano całe bogactwo gatunkowe utworu Adama Mickiewicza i w cyklu 12 scen – obrazów, przedstawiono główne wątki dzieła. Widzowie docenili grę aktorską, wspaniałe kostiumy i scenografię. Spektakl spodobał się zgromadzonej na sali publiczności, która nagrodziła aktorów gromkimi brawami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!