Tajemnicze zwierzę …. – hodowla patyczaków

Patyczak rogaty to popularny owad hodowlany, który zachwyca nietuzinkowym wyglądem

i zdolnościami kamuflażu. Ich wygląd do złudzenia przypomina patyka. Zwykle prowadzą spokojny tryb życia, ale mimo to są bardzo ciekawe do obserwacji.

W naszej pracowni biologicznej hodowlę patyczaków założył uczeń z klasy VI b Arkadiusz Pawlik, który również podjął się opieki nad tymi wyjątkowymi organizmami.

Hodowla wzbudza ogromne zainteresowanie!

Grupa z koła biologicznego w ramach zajęci Laboratoria przyszłości przeprowadziła dokładne badania z zakresu reakcji patyczków na dotyk, zapach. Uczniowie analizowali elementy budowy, długość ciał, liczbę odnóży krocznych, ubarwienie.

Opiekun:                                                      Małgorzata Cedzidło