Projekt ,,Jak odczytywać emocje” w świetlicy szkolnej

Dzieci przebywające w świetlicy szkolnej, nie tylko spędzają miło czas w oczekiwaniu na lekcję lub powrót do domu, ale uczestniczą w wielu zajęciach rozwijających kompetencje społeczne. W tym roku szkolnym, między innymi realizowane są 2 projekty „Uniwersytetu Dzieci”.

W ramach projektu „JAK ODCZYTYWAĆ EMOCJE”, odbyły się kolejne lekcje, na których uczniowie pracowali zespołowo, poszukiwali kreatywnych rozwiązań, a także poznawali co czują inni.

Realizując temat „Czym ludzie różnią się między sobą”, dzieci rozpoznawały różne typy zachowań zwierząt, jak również próbowały określić, jakie zwierze w nich drzemie i przedstawiły to w formie graficznej. Poznały różne typy osobowości i krok po kroku odkrywały, jaką osobowość same prezentują.

Podczas lekcji „Ile pomysłów mieści się w głowie”, udowodniły, że ich głowy są pełne pomysłów. Wykazały się dużą kreatywnością i w twórczy sposób wymyślały rozwiązana podanych problemów.

Udział w takich zajęciach wzmacnia umiejętności nawiązywania relacji z rówieśnikami, empatię i świadomość własnych emocji. A, co najważniejsze, wszystko odbywa się w atmosferze dobrej zabawy. Urszula S.